İndirim Kodu Nedir?

İnsanoğlunun var olmasından bu yana istekleri bitmez, tükenmezdir. Bir ürün alacağı zaman ucuza ve kaliteli şekilde almayı tercih eder. Firmalarda insan ihtiyaçlarına çözümler üretmek için araştırmalar yapar. Son yılların modası haline gelen ve firmalar tarafından bulunan indirim kodu (indirim kuponları) müşterilerin cazip şekilde alışveriş yapmasına imkan tanıyor. Bir ürünü almak isteyen müşteri adayları internette gezinirken fiyat araştırması yaparlar. En ucuza ve kaliteli ürünü bulmaya çalışırlar. Akıllarına genelde firmaların ücretsiz dağıttığı indirim kodları gelmez.
İndirim Kodu Nedir? Sorusuna Örnek:

İndirim kodu ya da kupon kodları alışveriş yaparken ilgili kutucuğa girdiğinizde sizlere belli oranlarda indirim uygular.Mesela 100 tl lik bir alışverişte %25 indirim kuponu kullanırsanız 75tl ödersiniz.

İndirim Kodları Nasıl Kullanılır?

Firmaların müşterilerine özel sunduğu ucuza alışveriş yapmalarını sağlayacak kodların kullanım şekli hakkındaki bilgiler şöyledir:

Web sitemizde yer alan markaların indirim kuponu kodlarını kopyalayarak, diğer sayfada aynı zamanda firma sitesi açılır. Açılan sitede alışveriş için seçtiğinizi ürünün ödeme ekranına varana kadar size indirim kodu yeri açılacaktır. Sitemizden kopyaladığınız indirim kodu bu bölüme yapıştırılır.

Not: Tüm kodlar % 100 olarak çalışmayabilir. Bazı kodlar kampanya süresi dahilinde kullanılır. Kullanım tarihi geçmiş eski kodlar işe yaramaz.